LOODUSFESTIVAL ESITLEB: LINNALOODUSE FOTOKONKURSS „METSIK LINN“

Fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja esitama fotosid konkursile. See on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele. Fotokonkursiga innustame inimesi linnaloodusele rohkem tähelepanu pöörama – mis oleks huvitavam, kui teha seda läbi kaamerasilma!

Fotokonkursile saab töid esitada 1. aprillist kuni 16. maini. Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased, k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Konkursile esitatud töid hindab kuueliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Piret Eensoo, Rene Jakobson, Kaisa Keizars-Aron, Ingmar Muusikus, Kerttu Taggo ja Urmas Tartes. Võitjad kuulutatakse välja Loodusfestivali viimasel päeval, 13. juunil enne Linnujämmi sündmust Tartu Ülikooli botaanikaaias, kuhu jääb suve lõpuni uudistamiseks üles 20 parima töö galerii.

Esita oma tööd SIIN!

Kommunikatsioonibüroo Hamburg & Partnerid kutsub osalema 8.-11. klassidele mõeldud haridusliku programmi ja konkursiga, kus lapsed saavad proovile panna oma loovuse, et mõelda välja, kuidas nemad sooviksid tehnoloogia abil maailma paremaks muuta

Konkursi korraldaja on tehnoloogiafirma Samsung, kes paneb parimatele töödele välja ka auhinnad. Esimese koha saavutanud võistkonna auhind on rahaline 5000€ ning lisaks 5000€ eest Samsungi seadmeid, teise koha auhind 5000€ eest Samsungi seadmeid ning kolmanda koha auhind 3000€ eest Samsungi seadmeid. Võistlus toimub kolmes Balti riigis samal ajal ning esikohad selgitatakse välja kolme riigi vahel, kuid Eestist saab finaali garanteeritult 5 projekti.

Võistlusel osalemiseks on vaja teha järgmist:

• moodustada 3-5-liikmeline võistkond ning kaasata endale ka juhendaja - klassijuhataja, kooli loovjuht, arvutiõpetaja vms.
  • mõelda välja lahendus etteantud teemal “Kuidas kasutada tehnoloogiat iseenda heaoluks nii, et see ei domineeriks meie elu üle?”
  • idee kirjelduse saab võistkond esitada siin
  • konkursi tingimused on täpsemalt kirjeldatud siin
Võistlusideid ootab Samsung mai lõpuni. Seejärel valitakse välja tööd, mis saavad edasi võistluse teise etappi. See tähendab, et õpilastel on aega kuni oktoobri lõpuni ideed edasi arendada prototüübiks või täpsemaks kontseptsiooniks. Sel perioodil pakub Samsung noortele leiutajatele võimalust ka töötubadeks ja isiklikuks mentorluseks. Mentoriteks on erinevad Eesti eksperdid alates Samsungi inimestest, aga ka Haridus- ja Noorteametist, Startup Estoniast, LIFT99-st või muudest teemaga seotud ettevõtetest. Samsung pakub kindlasti kõigile edasi saanud võistkondadele tuge, et esimesest ideest jõudsalt edasi liikuda.

Seejärel teeb žürii otsuse, millised tööd saavad finaali ning võitjate välja kuulutamine toimub 2021. aasta detsembris.

Konkursi koduleht on www.solvefortomorrow.ee.